Логотип Одесского национального политехнического университета

Одеський національний політехнічний університет

Українсько-іспанський інститут

Украинская версия Русская версия English version Spanish version
Загальна iнформацiя Структура Навчання Студентське життя Абітурієнту Новини
  • Головна » 
  • Студентське життя » 
  • Корисна інформація » 
  • Більбао
  • Студентське самоврядування
  • Профком студентiв
  • Гуртожиток
  • Дозвілля
  • Дошка пошани
  • Корисна інформація
  • Університет Валенсії
  • Валенсія
  • Кордова
  • Барселона
  • Більбао
  • Кадіс
  • Каталонія
  • Севілья

Більбао

     Місто Більбао - адміністративний центр провінції Біскайя. Муніципалітет розташований у складі району (комарки) Гран-Більбао. Більбао з населенням понад 353 тис. чол. займає площу 41,3 км² і є найбільшим містом автономного співтовариства Країна Басків, в якому офіційно говорять як баскською, так і іспанською мовою. Місто розташоване на півночі Іспанії в гирлі річки Нервьон, його передмістя виходять до узбережжя Біскайської затоки. На погоду у Більбао впливає близькість до Кантабрийскому моря і для міста характерний теплий океанічний клімат.

     Заснований в 1300 р. доном Дієго Лопесом V де Аро (правителем Біскайї), Більбао представляв собою невелике рибальське село. Через сім століть, завдяки вигідному географічному розташуванню, місто перетворилося в найбільший порт Іспанії. Суднобудування, судноплавство і чорна металургія на сьогодні є найперспективнішими з галузей економіки, що забезпечують місту його процвітання. У діловому центрі Більбао, як і в будь-якому сучасному економічно та індустріально розвиненому мегаполісі, розташовано безліч хмарочосів.

     До основних історичних об'єктів Більбао відносяться: одна з найкрасивіших і старовинних церков Сан Ніколас де Барі, Собор Святого Якова, виконаний в баскському готичному стилі, а також білосніжний міст Субисури.

     Великий інтерес для туристів являє скляний міст, що веде через річку Нервіон від Сантьяго Калатрави до музею Гуггенхайма - шедевру архітектора Френка Гері. Музей Гуггенхайма в Більбао - одна з філій всесвітньо відомого музею сучасного мистецтва Соломона Гуггенхайма. Безліч виставкових залів розташовані на площі 24 тис. м² де крім постійних виставок проходять тимчасові експозиції іспанських і зарубіжних сучасних художників. Будучи воістину найбільш відомим і популярним місцем у Більбао, де проходять головні дорожні артерії міста, будівля музею побудована у вигляді птаха і нагадує футуристичний корабель для міжпланетних подорожей або ж океанський лайнер. Хтось порівнює музей з квіткою химерної форми, пелюстки якої зроблені з металу і скла.

Музей Гуггенхайма

 

     Театр Аррьяга знаходиться на однойменній площі в будинку номер один і являє собою будинок в необарочном стилі, побудований в кінці XIX століття архітектором Хоакіном де Рукоба. Театр присвячений «іспанському Моцарту» - композиторові Хуану Крисостомо де Аррьяга.

 

Театр Аррьяга

     Палац Эускальдуна, урочисто відкритий в 1999 р., знаходиться в 1 км на захід від музею Гуггенхейма. Роботи з будівництва виконані під керівництвом архітекторів Федеріко Соріано і Долорес Паласіос. Будівля являє собою синтез концертної зали і парламентської будівлі, що в черговий раз свідчить про традиційну роль Більбао як центру комерційного туризму. У 2003 р. міжнародна Асоціація парламентських палаців визнала палац Эускальдуна кращою парламентською будівлею в світі. Нарівні з театром Аррьяга палац Эускальдуна є основним культурним центром міста, де проходять концерти і театральні постановки.

Палац Эускальдуна

 

     Палац Чаварри також розташований поблизу музею Гуггенхайма. В кінці XIX століття Віктор Чаварри і Саласар, промисловий і фінансовий магнати, доручили бельгійському архітектору Паулю Ханкару створити проект фамільної резиденції Чаварри. Палац побудований в 1894 р. архітектором Атанасі Андуіса. У XX столітті інтер'єр палацу, а також його входи кілька разів адаптували до нових умов. Найбільш значні зміни були внесені в 1943-1947 роках Євгеном Марія де Ахінагой, коли палац був пристосований для засідань Уряду Біскайї і Уряду Країни Басків.

     Палац являє собою будинок в еклектичному стилі, який привертає увагу складністю і різноманітністю своїх форм, а також деякою асиметричністю. Низка залів палацу розписана відомим художником Хосе Еченагусія Ерраскін.

     У Консисторському будинку розміщується мерія міста. Це вже четвертий консисторський будинок в Більбао з часів заснування міста в 1300 р. На місці, де розташовується нинішній Консисторський будинок раніше знаходився Монастир святого Августина, зруйнований під час Першої Карлистської війни (1833-1840 рр.). Роботи з будівництва будівлі почалися в 1833 році і були доручені місцевому архітектору Хоакіну Рукоба. Будівля має одну головну вісь, на якій розташовується головний балкон, три арки з вісьмома колонами і дзвіниця нагорі. Аркада складається з двох рівнів. Верхній прикрашений барельєфами п'яти видатних особистостей в історії Більбао: засновник міста Дон Дієго Лопес V де Аро, кардинал Антоніо Хав'єр Гардоки, адмірал Хуан Мартінес де Рекальде, Трістан де Легисамон і економіст Ніколас де Аррикибар. На головних сходах виділяються дві скульптури, що символізують закон і правосуддя. Кажуть, п'ята сходинка будинку знаходиться на тій самій висоті над рівнем моря, що і місто Більбао (880 м).

Footer logo

Одеський національний політехнічний університет
Офіційний сайт

© Одеський національний політехнічний університет 2019
Будь-яке використання інформації зі сторінок сайту можливе тільки за умови вказівки посилання на джерело

Швидкий доступ:
  • Новини